« Pożyczka z zabezpiecz… | Strona domowa | Szczególne postacie h… »

 Dokumenty niezbędne do kredytu gotówkowego

najtańszy kredyt gotówkowynajtańszy kredyt gotówkowynajtańszy kredyt gotówkowynajtańszy kredyt gotówkowy

wtorek, 18 kwiecień 2017 at 09:21 am.

Pierwszym etapem który musimy przejść decydując się na kredyt gotówkowy to przede wszystkim dostarczenie do banku wszystkich niezbędnych dokumentów. Podstawowe dokumenty bez których bank z pewnością nie udzieli nam kredytu to dowód osobisty oraz zaświadczenie o zarobkach. W przypadku osób prowadzących własną działalność gospodarcza tych dokumentów może być znacznie więcej. W momencie kiedy dostarczymy do banku wszystkie niezbędne dokumenty wraz z prawidłowo wypełnionym wnioskiem bank rozpoczyna analizę dokumentów oraz zdolności kredytowej która jest podstawa do podjęcia przez bank pozytywnej decyzji o kredycie. Wejdź po najtańszy kredyt gotówkowy i zobacz jak szybko wybrać kredyt.

Dowód osobisty

Większość banków w trosce o swoich klientów stara się skracać procedurę udzielenia kredytu do zupełnego minimum. Dzięki temu w wielu bankach kredyt możemy otrzymać praktycznie w kilka godzin. Aby prawidłowo wypełnić wniosek musimy przede wszystkim przygotować sobie dowód osobisty ponieważ to na jego podstawie bank stwierdza naszą tożsamość, wiek, czy też obywatelstwo. Znaczna część banku umożliwia składanie wniosku o kredyt gotówkowy przez Internet i to jest również dużym udogodnieniem, a także znacznym przyspieszeniem procedury kredytowej.

Zaświadczenie o dochodach

Każdy wniosek o kredyt musi zawierać kwotę o jaką chcemy się ubiegać, a także okres na jaki chcemy rozłożyć raty. Do wniosku musimy dołączyć również zaświadczenie o wysokości zarobków, które jest bardzo ważne. Banki zdecydowanie chętniej honorują umowy o prace na czas nieokreślony, w przypadku umów na czas określony musimy podać termin jej końca. Zdarza się że poza własnymi dochodami musimy również przedstawić dochody współmałżonka, a czasami także jego zgodę na zaciągnięcie kredytu. W przypadku rencistów i emerytów zaciągnięcie kredytu gotówkowego jest również możliwe po dostarczeniu odcinka o wysokości renty bądź emerytury. Na podstawie przedstawionych w ten sposób dochodów bank określa wysokość kredytu który może nam przyznać. Na dzień dzisiejszy coraz więcej banków dopuszcza również możliwość kredytu na oświadczenie. Charakteryzuje się on tym, że zamiast dostarczania do banku szeregu dokumentów i zaświadczeń wystarczy złożenie osobistego oświadczenia. Tak procedura dotyczy w szczególności stałych klientów danego banku, którzy ubiegają się o niewielki kredyt.

Zanim bank przyzna nam kredyt sprawdza również nasza historię w BIKu im większa punktacja tym szanse na otrzymanie kredytu są większe. Dopiero po przeanalizowaniu wszystkich dokumentów bank wydaje decyzje.