« Postawy konsumentów d… | Strona domowa |

Kredyty gotówkowe - wymagania

wtorek, 29 wrzesień 2020 at 4:38 pm.

Życie regularnie rzuca nam ogromne kłody pod nogi. Bardzo często owe kłody związane są z nagłymi wydatkami, jakim musimy sprostać. Niestety, bardzo często te wydatki nachodzą na siebie, tworząc bardzo skomplikowaną mozaikę złożoną z braku pieniędzy oraz wielu wylanych nad stanem swojego konta łez. Bywa, że musimy zapłacić na niezbędne leczenie naszego ukochanego zwierzaka domowego, kupić leki dla chorej osoby, którą się opiekujemy, naprawić przeciekający dach czy chociażby zapewnić naszym dzieciom pieniądze na dawno przez nich wymarzoną wycieczkę szkolną za granicę. W każdym z tych przypadków rozwiązanie wydaje się najprostsze na świecie: kredyty gotówkowe.

Ale choć wydaje się to bardzo proste, to nie zawsze takie jest. Zaciągnięcie kredytu z roku na rok może wydawać się coraz trudniejsze, zwłaszcza w obecnej sytuacji ekonomiczno-gospodarczej. Trzeba spełnić pewne wymagania i liczyć na przychylność banku. Jeśli chodzi o kwestie, z których my, jako potencjalni kredytobiorcy, musimy się z całą pewnością wywiązać, to należy wspomnieć o dwóch głównych. Przede wszystkim o naszej zdolności kredytowej. Chodzi tu o nasze stałe źródło dochodu poparte umową o pracę oraz zaświadczeniem od pracodawcy. Istnieje jednak pewna opcja dla osób, które zarabiają pieniądze na podstawie umowy o dzieło lub umowy zlecenie, a mianowicie kredyt bez zaświadczenia o zarobkach. W takiej sytuacji co prawda biurokracja jest znacznie ograniczona i nie musimy męczyć się z wypełnianiem dziesiątków druków i dokumentów, ale należy też pamiętać, że kiedy korzystamy z takiej opcji, bank najprawdopodobniej udzieli przyzna nam kredyt na znacznie mniejszą kwotę, niż byśmy tego oczekiwali.

Kredyty gotówkowe przyznawane są osobom, które mogą pochwalić się nieskazitelną historią kredytową. Oznacza to, że jeśli w przeszłości zwlekaliśmy ze spłatą sprzętu AGD, poprzedniego kredytu czy mieliśmy komornika na karku z jakiegoś innego powodu związanego z nierzetelnym spłacaniem należności, niestety będziemy musieli pożegnać się chociażby z planami dotyczącymi kredytu gotówkowego. Banki nie zaufają osobie, która potencjalnie mogłaby sprawiać jakieś znaczące problemy związane ze spłacaniem, bo nie jest to opłacalne, a ściąganie długów zajmuje czas i wymaga wysiłku.