« Na co zwrócić uwagę p… | Strona domowa | Lokata dwuwalutowa, a… »

Dokumenty niezbędne do zaciągnięcie kredytu gotówkowego

czwartek, 20 wrzesień 2018 at 11:55 am.

Wiele osób poszukując gotówki na tak zwane już decyduje się na zaciągnięcie po raz pierwszy kredytu w banku. Osoby poszukujące niewielkich kwot pieniędzy najczęściej decydują się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Osoby które decydują się na ten krok po raz pierwszy z pewnością nie do końca są świadome tego co ich czeka i jakie dokumenty będą potrzebne aby go uzyskać, szczegóły wielu ofert znajdziesz na portalu 17Banków.

Dokumenty niezbędne do kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy jest bardzo prosty tzn. bardzo prosta jest procedura jaka musimy przejść aby go uzyskać. Banki coraz częściej wychodzą naprzeciw całej biurokracji i papierologi, ograniczając w ten sposób wszystkie formalności do zupełnego minimum. Wszystkie potrzebne do tego celu dokumenty możemy podzielić na trzy kategorie.

- dokument tożsamości czy inny dokument potwierdzający nasza tożsamość np. dowód osobisty, paszport

- zaświadczenie o dochodach które wystawi nam pracodawca

- zdolność kredytowa oraz dokładna jej analiza

Jak wynika z pierwszego dokumentu potrzebnego do udzielenia kredytu jest dowód osobisty, bez którego nie możemy ubiegać się o kredyt gotówkowy. Dzięki temu dokumentowi możemy też określić swój wiek oraz narodowość. Kolejnym krokiem będzie wypełnieni wniosku czy też formularza, w którym musimy podać wszystkie dane z dowodu osobistego. Coraz więcej banków pozwala nam na wypełnienie wniosku drogą elektroniczną przez internrt czy też pocztą tradycyjną.

Drugim z wymienionych dokumentów jest zaświadczenie o dochodach bez którego nie mamy szans do ubiegania się o kredyt. Często banki wymagają również dodatkowych zaświadczeń o dochodach bądź też zgody współmałżonka. W przypadku emerytów lub rencistów banki wymagają odcinka rentowego lub emerytalnego. W przypadku innego zatrudnienia niż umowa o prace banki również akceptują taka formę zatrudnienia jednak musimy wtedy przedstawić stosowne dokumenty.

Kolejny niezbędny czynnik w przypadku ubiegania się o kredy gotówkowy to oczywiście zdolność kredytowa. Po złożeniu wniosku i zweryfikowaniu wszystkich złożonych dokumentów banki przystępują do weryfikacji zdolności kredytowej. Sprawdzają czy posiadamy zdolność kredytową oraz czy dochody wystarczą na spłatę rat kredytu oraz na godne życie. W momencie kiedy bank zweryfikuje wszystkie dokumenty i uzna że posiadamy zdolność kredytową przystępują do wydania decyzji . Wysokość udzielonego nam kredytu gotówkowego również w dużej mierze uzależniona jest od zdolności kredytowej. Aby nie mieć z nią problemu czasami wystarczy po prostu wydłużyć okres spłaty, wtedy raty będą znacznie niższe.