« Zarabiamy, wydajemy i… | Strona domowa | Co obejmuje tajemnica… »

Kredyt gotówkowy w Banku Zachodnim WBK.

poniedziałek, 15 styczeń 2018 at 10:59 am. Użyte znaczniki: , , , , ,

Kilka słów o Banku Zachodnim WBK.

Bank Zachodni WBK należy do grupy banków uniwersalnych. Główna siedziba banku znajduje się we Wrocławiu. Jest to siedziba rejestrowa. Bank zajmuje trzecie miejsce w Polsce pod względem wartości aktywów. Zajmuje również trzecie miejsce w Polsce pod względem liczby placówek. Bank powstał poprzez połączenie Banku Zachodniego SA z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym SA w 2001 roku. Obecnym prezesem zarządu banku jest Michał Gajewski. Liczba placówek jakimi dysponuje bank sięga tysiąca.

Zasady kredytowania w Banku Zachodnim WBK.

Oferta tego kredytu gotówkowego skierowana jest do klientów powyżej 18 lat. Mogą oni złożyć wniosek o kredyt na trzy różne sposoby: udając się do banku, dzwoniąc lub składając wniosek przez internet. Nie ma konieczności wykupowania ubezpieczenia kredytu, ale jeżeli kredytobiorca się na nie zdecyduje bank daje mu możliwość wybrania jednego z kilku różnych ubezpieczeń. Kwota minimalna kredytu to 1 tysiąc złotych, zaś maksymalna kwota jaką może nam pożyczyć bank wynosi 150 tysięcy złotych. Do skorzystania z oferty niezbędny nam będzie dowód osobisty. We wniosku kredytowym musimy wskazać jakie są nasze dochody, czy mamy inne kredyty i zobowiązania finansowe. Jest to bardzo ważne, aby bank mógł nam wyliczyć indywidualną zdolność kredytową. W placówce bankowej na decyzję kredytową czeka się kilka minut od chwili w jakiej złożymy wniosek o kredyt. Co do opłat związanych z kredytowaniem prezentują się one następująco. Zza udzielenie kredytu zapłacimy w banku prowizję w wysokości 9,99%, ale nie może być to kwota mniejsza niż 50 złotych. Kredyt możemy spłacić w całości lub w części przed terminem bez ponoszenia z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat. Zmieniając warunki umowy na wniosek kredytobiorca będzie on musiał zapłacić z tego tytułu 30 złotych.

Dwa kredyty na dwie różne kwoty.

Mamy dwóch kredytobiorców. Kredytobiorca pierwszy bierze kredyt gotówkowy w ramach tej oferty banku na kwotę 10 tysięcy złotych. Chce go rozłożyć na 48 miesięcy. Będzie go spłacał w równych rata po 279 złotych. Koszt kredytu jaki przyjdzie mu zapłacić będzie wynosiła prawie 3400 złotych. RRSO dla takiego kredytu będzie miało wartość 16,22% w skali roku. Drugi z kredytobiorców decyduje się na kredyt na 150 tysięcy złotych z okresem kredytowania wynoszącym 120 miesięcy. Taki kredyt będzie go kosztował blisko 112 tysięcy złotych. Raty kredytu będą po 2180 złotych, a roczna rzeczywista stopa oprocentowania będzie miała wartość nieco ponad 13% w skali roku. Wejdź zobaczyć na tę stronę także lokaty w BZ WBK http://www.alelokaty.pl.