Całkowity koszt kredytu – na co warto uważać?

czwartek, 16 czerwiec 2016 at 11:50 am

Człowiek, który zgłasza się do banku detalicznego lub parabanku po pożyczkę krótkoterminową zazwyczaj robi to w dość dużej niewiedzy, szczególnie pod względem oceny wszystkich kosztów. Banki detaliczne oraz inni pożyczkodawcy muszą naturalnie podawać najważniejsze informacje o ofercie, ale pożyczkobiorcy bardzo rzadko rozumieją na czym polegają sztuczki z kosztem całkowitym kredytu. W jaki sposób zatem nauczyć się odczytywania całkowitego kosztu kredytu gotówkowego i na jakich pozycjach w umowie się skupić, aby uniknąć problemów formalnych? Oto najważniejsze wskazówki branżowe.

Tani kredyt gotówkowy

czwartek, 28 kwiecień 2016 at 10:24 am

Pożyczanie pieniędzy jest dziś bardzo powszechnym zjawiskiem. Na rynku finansowym pojawiło się wiele para banków, które oferują kredyty gotówkowe, ale bardzo często takie oferty są prezentowane z bardzo niekorzystnym oprocentowaniem dla klienta. Konieczne jest więc odpowiednie przygotowanie się do podjęcia próby pożyczenia pieniędzy w taki właśnie sposób. Nie trzeba szukać nie wiadomo gdzie, najlepsze informacje znajdziemy w sieci, gdzie ludzie dzielą się najlepszymi i najgorszymi doświadczeniami z bankami czy też instytucjami, w których zrealizowali transakcje gotówkowe.

Kredyt gotówkowy idealnym bodźcem do działania

czwartek, 17 marzec 2016 at 10:03 am


W dzisiejszych czasach często człowiek potrzebuje zewnętrznych czynników, które zmotywują go do działania. W dzisiejszych czasach człowiek często potrzebuje czegoś, co sprawi, że wszystko nabierze nowego sensu, że po prostu będzie nam się chciało coś robić i działać. Jednym z idealnym bodźców, które bardzo mobilizują do działania jest kredyt gotówkowy, który w pewnym sensie jest nowym otwarciem i dzięki niemu możemy zacząć z nową energią i entuzjazmem działanie na różnego rodzaju płaszczyznach naszego codziennego życia. Czy w ogóle jest kredyt gotówkowy? Otóż kredyt gotówkowy to każdy kredyt, który w całości jest wypłacany gotówką i co ważne tylko i wyłączne gotówką, dlatego też ma taką a nie inną nazwę, czyli gotówkowy kredyt. Powinniśmy także mieć tę świadomość i wiedzę, że kredyty gotówkowe są różne, nie są wszystkie takie same, one na poziomie wielu czynników są różne dzięki temu mogą dotrzeć do większego grona odbiorców. Owe różnice wynikają z różnego oprocentowania danego kredytu gotówkowego, które może wahać się od jednego procenta czy dwóch procent wzwyż. Różnice wynikają także w różnego czasu spłaty, są kredyty gotówkowe, które spłacamy w kilka miesięcy, ale są i też takie, które spłaca się latami. Oczywiście należy tutaj zauważyć, że im wyższa kwota kredytu, tym czas spłaty bardziej wydłużony, to normalne i tak naprawdę dobre dla kredytobiorców. Czyli powinniśmy zapamiętać, że kredyty gotówkowe są różne nie mniej jednak posiadają tę wspólną cechę w postaci tego, iż są wypłacane tylko i wyłącznie gotówką. Dobrym przykładem takiego gotówkowego kredytu jest dziś kredyt studencki, cieszący się dużą popularnością, można nawet napisać, że sławą. Dla uzupełnienia pełni informacji o świecie kredytów, dobrze jest także mieć świadomość, że istnieje i druga grupa kredytów, są to kredyty bezgotówkowe. Czyli takie gdzie nie używa się gotówki do wypłacania kredytu. Przykładem może być sytuacja, w której całość kwoty kredytu zostanie przelana na nasze konto bankowe, widzimy, że w tej operacji nie jest potrzebna gotówka. Tak w dużym skrócie wygląda współczesny świat kredytów tych gotówkowych, ale i bez gotówkowych.