Zarabiamy, wydajemy i pożyczamy

wtorek, 31 październik 2017 at 1:51 pm

Bank to instytucja, w której zachodzą wszelkie czynności związane z pieniędzmi. Gromadzenie, zarządzanie i inne czynności to usługi oferowane przez banki. Prawie każdy swoje finanse lokuje w banku na koncie lub wkłada na lokatę bankową, która pozwala na zwiększenie środków. Lokata bankowa polega na tym, ze na pewien określony umową czas wpłaca się pieniądze, bez możliwości ich wypłacenia, a w zamian za to bank płaci odsetki. To taka rekompensata za możliwość wykorzystania ich np. kiedy ktoś inny przyjdzie wziąć pożyczkę.

Banki w doskonały sposób wyspecjalizowały się w obracaniu pieniędzmi, w ten sposób nasze finanse znajdują dla siebie dobre rozwiązanie. Instytucje te mają wiele ofert dotyczących kredytów, pożyczek, lokat i innych świadczeń dla swoich klientów. Jest to przedsiębiorstwo usługowe, które pomaga potrzebującym ludziom zdobyć dodatkowe środki pieniężne. Bank ma dwie strony wewnętrzną, jako pracowników i zasoby oraz zewnętrzną jako klientów i politykę pieniężną.

Podpisałeś umowę o kredyt - i co teraz?

wtorek, 29 sierpień 2017 at 12:32 pm

Niektórym wydaje się, że samo zaciągnięcie pożyczki lub kredytu gotówkowego jest najtrudniejszą częścią całego procesu. W końcu trzeba mocno się wysilić, żeby znaleźć interesującą nas ofertą, odpowiednie warunki oraz stosunkowo korzystne warunki spłacenia zobowiązania. A w dzisiejszych czasach nie jest o to łatwo. Instytucje pożyczkowe oraz parabanki wyrastają jak grzyby po deszczu. Na każdym kroku i praktycznie w każdym miejscu można się z nimi spotkać- na ulicy, w centrach handlowych, na dworcach kolejowych czy przy biurach podróży. Wszędzie tam, gdzie pokusa szybkich pieniędzy staje się niemożliwa do opanowania.

Zadłużenie, kiedy wartościowe?

wtorek, 04 lipiec 2017 at 09:35 am

Zadłużenie gospodarstwa domowego w Polsce jest duże. Dwie najpopularniejsze kategorie zadłużenia to kredyt hipoteczny przeznaczony do finansowania zakupu nieruchomości, a także chwilówka, czyli pożyczka krótkoterminowa na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Kiedy zadłużenie jest wartościowe w skali mikroekonomicznej oraz makroekonomicznej?