Prawidłowe zastosowanie kredytu konsolidacyjnego

środa, 09 maj 2018 at 10:39 am

Restrukturyzacja zadłużenia jest często obowiązkowa, aby lepiej zadbać o interesy gospodarstwa domowego, a jednocześnie nie zaburzyć normalnej współpracy z kredytodawcami. Konsolidacja zadłużenia to jedno z najciekawszych, do tego najpopularniejszych narzędzi do optymalizacji budżetu domowego. Jak jednak w prawidłowy sposób zastosować kredyt konsolidacyjny, aby nie narazić się na żadne problemy formalno – ekonomiczne? Poniżej znajdziesz krótki, praktyczny poradnik.

Co obejmuje tajemnica bankowa?

wtorek, 06 marzec 2018 at 09:14 am

Niewielu ma świadomość, że banki w ramach prowadzonej działalności są zobowiązane do ochrony informacji objętych tajemnicą bankową. Związane jest to z obrotem gospodarczym, w którym wyróżnia się tajemnicę lekarską, dziennikarską czy adwokacką.

W ramach prowadzonej przez siebie działalności banki są zobowiązane do ochrony przekazanych im danych. Obowiązek przestrzegania tej tajemnicy wynika przede wszystkim z przepisów prawa bankowego. Przepisy te dotyczą zarówno banku jak i podmiotów pośredniczących w wykonywaniu czynności bankowych.

Kredyt gotówkowy w Banku Zachodnim WBK.

poniedziałek, 15 styczeń 2018 at 10:59 am

Kilka słów o Banku Zachodnim WBK.

Bank Zachodni WBK należy do grupy banków uniwersalnych. Główna siedziba banku znajduje się we Wrocławiu. Jest to siedziba rejestrowa. Bank zajmuje trzecie miejsce w Polsce pod względem wartości aktywów. Zajmuje również trzecie miejsce w Polsce pod względem liczby placówek. Bank powstał poprzez połączenie Banku Zachodniego SA z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym SA w 2001 roku. Obecnym prezesem zarządu banku jest Michał Gajewski. Liczba placówek jakimi dysponuje bank sięga tysiąca.