Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy kredytowej?

czwartek, 19 lipiec 2018 at 11:47 am

Zazwyczaj podjęcie decyzji o zaciągnięciu kredytu nie należy do najprostszych. Kiedy zaczynamy już zapoznawać się z ofertami różnych banków okazuje się że istnieje wiele kwestii na które musimy zwrócić uwagę zanim ostatecznie zdecydujemy się na podpisanie umowy, inaczej możemy podpisać coś co może się okazać dla nas niekorzystne . A zatem zanim podpiszemy umowę o kredyt powinniśmy pamiętać o kilku ważnych aspektach, mających znaczny wpływ na warunki kredytu. Jeżeli któryś z zapisów umowy będzie dla nas niejasny, koniecznie skonsultujmy tę kwestię oraz wszystkie swoje wątpliwości z doradcą bankowym, który z pewnością rozjaśni nam nasze wątpliwości.

Prawidłowe zastosowanie kredytu konsolidacyjnego

środa, 09 maj 2018 at 10:39 am

Restrukturyzacja zadłużenia jest często obowiązkowa, aby lepiej zadbać o interesy gospodarstwa domowego, a jednocześnie nie zaburzyć normalnej współpracy z kredytodawcami. Konsolidacja zadłużenia to jedno z najciekawszych, do tego najpopularniejszych narzędzi do optymalizacji budżetu domowego. Jak jednak w prawidłowy sposób zastosować kredyt konsolidacyjny, aby nie narazić się na żadne problemy formalno – ekonomiczne? Poniżej znajdziesz krótki, praktyczny poradnik.

Co obejmuje tajemnica bankowa?

wtorek, 06 marzec 2018 at 09:14 am

Niewielu ma świadomość, że banki w ramach prowadzonej działalności są zobowiązane do ochrony informacji objętych tajemnicą bankową. Związane jest to z obrotem gospodarczym, w którym wyróżnia się tajemnicę lekarską, dziennikarską czy adwokacką.

W ramach prowadzonej przez siebie działalności banki są zobowiązane do ochrony przekazanych im danych. Obowiązek przestrzegania tej tajemnicy wynika przede wszystkim z przepisów prawa bankowego. Przepisy te dotyczą zarówno banku jak i podmiotów pośredniczących w wykonywaniu czynności bankowych.